Prečítané leto 2019

Pozdravujeme vás v júni 2019!

Celý tento program sme vymysleli pred piatimi rokmi ako mamy malých detí. Veľmi dobre vieme aké náročné môže byť počas leta oddýchnuť si, no zároveň ho stráviť zmysluplne, nenechať si ho len tak preliať pomedzi prsty. Ale tiež vieme, že bežný rodič má počas leta energie akurát tak do šiestej večer, a preto vymýšľať niečo zmysluplné a zároveň srandovné nebude asi patriť medzi priority.

Práve preto posledné štyri letá spájame sily a snažíme sa uľahčiť vám to.

  • Na každý týždeň leta máme jednu tému, ku ktorej hneď prikladáme nenáročné aktivity pre celú rodinku a takisto knižné tipy pre deti od dvoch do štrnástich rokov.
  • Na každý týždeň máme recept na čosi, čo pripravíte buď s deťmi alebo vaši tínedžeri aj bez vás. Recepty vznikli vďaka spolupráci s Luciou z blogu Do poslednej omrvinky, ktorý sa snaží počas varenia šetriť každú jednu omrvinku a nevyhadzovať. (Inak, videli ste jej famóznu knihu receptov?)
  • Vďaka pomoci celého zástupu blogerov máme pre vás ešte viac. Je vaša krvná skupina Montessori? Fičíte na senzorických aktivitách? Alebo hľadate niečo pre väčšie deti? A k tomu hora knižných odporúčaní či učíte v škôlke alebo iba rodičujete. Na toto všetko pre vás máme superhrdinky blogerky, ktoré idú celým letom so svojimi rodinami a píšu o tom. Vyberte si tú svoju medzi partnermi. 
  • Vďaka podpore Martinusu ako hlavného partnera máme pre vás ultra ňuňu brožúrku. Po 17. júni ju dostanete vo všetkých Martinusoch pri nákupe, a tiež v zapojených knižniciach a materských centrách. (Sledujte našu čitateľskú mapu a ak tam tá vaša knižnica nie je, nože im zaklopte na oblôčik.) Po 17. júni si ju budete vedieť aj stiahnuť v krásnom pdf.
  • No a najväčšia novinka – opäť vďaka veľmi láskavej podpore Martinusu prvýkrát voláme do Prečítaného leta aj škôlky! Pre prvých 20 zapojených máme balíčky s knižkami zdarma a pre zvyšné zapojené škôlky 25 percentnú zľavu na nákup detských kníh. Všetky informácie sa dozviete v tomto článku. 

Snažíme sa jednoducho, aby ste si doma s vašimi užili jednoducho ozaj príjemné leto: na cestách, na balkónoch či záhradách, ale za každých okolností s milými ľuďmi a skvelými knihami.

Budete teda hrať počas leta s nami? Super! Nájdite si nás na Facebooku či Instagrame.

Začíname 1. júla.