Dúhový ovocný šalát

Pustite deti do kuchyne, matika im pôjde lepšie. Veď sa len zamyslite: rátate počet lyžíc múky a cukru („…jedeeen, dvaaa“), učíte sa deliť („Iba pol lyžičky, dievčatko, iba pol, jaj“), na váhe spoznávate veličizné čísla („Aha, táto jednotka s dvomi nulami je sto, toto je dvesto, …“) a keď tínedžerom dáte spraviť sladkokyslý nálev na uhorky, hneď zistia aké praktické pre život je orientovať sa v percentách. Áno, má to všetko aj svoje riziká, ale s nimi je lepšie než bez nich (aj bez rizík a aj bez detí).

Avšak deti v kuchyni znamená aj veľa cvičenia pre malé prsty, veľa sústredenia, koordináciu ruky a oka. Dokonca je v príprave jedla aj porozumenie postupnosti, teda, že najprv musíme spraviť krok jeden, až po ňom sa môžeme posunúť ďalej.

Zo všetkého najviac sa deti v kuchyni učia trpezlivo čakať na veľký koniec. A to je veru veľmi dôležítá lekcia do života. Práve preto v Prečítanom lete 2019 máme na každý týždeň jeden recept na spoločnú prípravu s deťmi.

Čo potrebujete

Na šalát:

600 g čerstvého ovocia v rozličných farbách:

100 g červeného ovocia: maliny, jahody, čerešne, červený vodový melón, granátové jablko, červený pomaranč, červené hrozno, červené ríbezle

100 g oranžového ovocia:  pomaranč, oranžový melón Cantaloupe, mandarínka, marhuľa, hurmikaki

100 g žltého ovocia: banán, jablko, hruška, žltý melón, ananás, broskyňa, mango, nektarinky

100 g zeleného ovocia: kiwi, zelený melón, zelené jablko, zelené hrozno, zelené hrušky, egreše

200 g modrého a fialového ovocia: čučoriedky, černice, čierne ríbezle, slivky, figy,  hrozno 

Na zálievku:

2 PL tekutého medu

5 PL pomarančovej  šťavy (alebo inej ovocnej šťavy)

Na ozdobenie:

Zmrzlina, jogurt s medom, chia semienka, oriešky, nasekaná čerstvá mäta

Ako na to:

Ak je to len trochu možné, urobte so zbieranie ovocia na šalát jedno veľké dobrodružstvo. Hľadajte farby, tvary, veľkosti. Do toho!

Na začiatku treba všetko ovocie dobre poumývať. Na to sa výborne hodia práve malé ruky, aby sa učili nepučiť a nestískať, iba hladkať.

Po umytí a prípadne aj ošúpaní prichádza na rad krájanie. Tvrdšie ovocie si nechajte pre seba, no krájanie mäkkých druhov ovocia zvládnu s doktorskými paličkami aj prckovia. Bolo by dobré, aby bolo ovocie nakrájané na približne rovnako veľké kúsky, avšak netrápte sa, ak sa nepodarí. Chutiť bude tak či tak. 

Od tejto chvíle je už recept iba hrou na rozličné farby: aranžujte jednotlivé poschodia do misiek, vysokých pohárov či pekných zaváraninových fliaš v poradí farieb dúhy: červená, oranžová, žltá, zelená, modrá, fialová. Ovocie môžete takisto ponapichovať na dlhú špajlu.  

Potom zmiešajte med s ovocnou šťavou a ovocie ňou polejte.

So šalátom môžete podávať aj kopček zmrzliny alebo biely jogurt osladený medom či ochutený škoricou. 

Prajeme vám krásny koniec leta a veľa smiechu v septembri!

___

Za recept ďakujeme Lucii z blogu Do poslednej omrvinky.sk.

Za fotografie ďakujeme Marekovi z Lavju.ooo.