Schody, rebríky, veže ... a tučniaci

Prečítané leto je o tom, aby hlavičky našich detí neprestali cez leto rásť, ale zároveň aby si leto s nami veľmi dobre užili. Na toto sú stolové spoločenské hry ako stvorené: všetci sa na nich riadne vybláznite a pritom sa na pozadí dejú procesy, ktoré si nikto ani nevšimne. To je to najlepšie učenie!

Práve preto Martina a Kids World už tretí rok za sebou prinášajú na každý týždeň recenzie rodinných hier od firmy Djeco: občas pre menších, občas pre väčších, no vždy pre všetkých pohromade. A práve preto s nami už tretí rok ide aj Legorent, ktorý má zase pripravené šialenosti neuveriteľné z Lega vyrobiteľné. Lego je totiž najmilovanejšia hračka od najmenších po starých rodičov. Je to tiež geometria, priestorové uvažovanie, tvorivosť, koordinácia ruky a oka…kadečo. A ešte aj posilňovanie rodičovskej lásky k potomkovi, keď v noci na jeden zabudnutý Lego dielik stúpite.

V tomto týždni stúpame do nebies!

Hady a rebríky

Hady a rebríky (inými slovami Snakes and Ladders) patrí medzi najznámejšie detské hry. Jej princíp je podobný ako u Človeče: hádžete kockou (trénujete čísla), hýbete sa po hracom pláne (opakujete číslovky) a chcete sa do cieľa dostať ako prvý. V hadoch a rebríkoch sa ale občas stane šups, a rebrík vás vynesie o dve poschodia dopredu. Alebo naopak hops, po hadovi (v tomto prípade po rybárskej sieti) sa skĺznete o poschodie nižšie a začínate odznova.

Martina a KidsWorld pre tento týždeň však pripravili skutočnú delikatesu. Totiž túto verziu Hadov a rebríkov od firmy Djeco ilustroval detský ilustrátor Marc Boutavan, autor dobre známej knižky o medvedíkovi cestovateľovi Mouk. V hre sa cestuje po ľadových kryhách, do cesty sa vám stavajú rozličné polárne zvieratá, no a vy ste vlastne jeden malý ňuňu farebný tučniačik, ktorý sa chce len dostať na svoju sardinkovú grilovačku. Veľké ňuňu!

Hady a rebríky, hra pre deti od 5 rokov. Ilustroval ju Marc Boutavan.
Veruže si kliknite!

LEGOOO!

Kým v minulom týždni o počasí sme našich Legorent kamošov potrápili, týždeň o schodoch a rebríkoch dali mrknutím jedného oka. Od Lego veže pre najmenších až po megaultrasupertutti komplikovanú konštrukciu pre oteckov, nájdete sa tam všetci. Pozrite na toto hypnotické video.

Ešte sa hráme aj tu

Má vaša rodinka rada iné hranie? V tom prípade si vyberte spomedzi našich blogerov to, čo vám doma sedí najviac.

  • Montessori Kids v každom týždni Prečítaného leta vypúšťa najrozličnejšie experimenty a poznávačaky spolu so materiálmi na stiahnutie.
  • Adamkovo ihrisko a Haravara robia doma so svojimi škôlkármi a čerstvými školákmi aktivity od úplne jednoduchých bez príprav až po parádne sofistikované.
  • Inas Little Studio sa zameriava na výtvarné tvorenie s deťmi (a často aj dospelými).
  • Mum Made Homeschool zase skúša čo všetko sa dá s trochu staršími deťmi (už aj školákmi), aby ste sa spolu učili o svete, no mali pritom kopu švandy.
  • A potom je tu ešte aj každotýždňový recept od Lucie z Do poslednej omrvinky, ktorý nájdete v našej ňuňu brožúrke a takisto tuto na blogu v sekcii S deťmi v kuchyni.

Dobre si to doma užite. (No v žiadnom prípade sa nesnažte o všetko naraz. Veď ani netreba.)