Ide vláčik, šu-šu-šu!

Prečítané leto je o tom, aby hlavičky našich detí neprestali cez leto rásť, ale zároveň aby si leto s nami veľmi dobre užili. Na toto sú stolové spoločenské hry ako stvorené: všetci sa na nich riadne vybláznite a pritom sa na pozadí dejú procesy, ktoré si nikto ani nevšimne. To je to najlepšie učenie!

Práve preto Martina a Kids World už tretí rok za sebou prinášajú na každý týždeň recenzie rodinných hier od firmy Djeco: občas pre menších, občas pre väčších, no vždy pre všetkých pohromade. A práve preto s nami už tretí rok ide aj Legorent, ktorý má zase pripravené šialenosti neuveriteľné z Lega vyrobiteľné. Lego je totiž najmilovanejšia hračka od najmenších po starých rodičov. Je to tiež geometria, priestorové uvažovanie, tvorivosť, koordinácia ruky a oka…kadečo. A ešte aj posilňovanie rodičovskej lásky k potomkovi, keď v noci na jeden zabudnutý Lego dielik stúpite.

Takže vás pozývame hrať sa, pretože v tomto týždni to bude extra dobrodružné! 

Keď vás zabáva pán ilustrátor

Martina a KidsWorld počas tohto týždňa pre vás vybrali mimoriadne srandovnú kartovú hru. Ilustroval ju totiž samotný Tom Schamp, teda chlapík, ktorého poznáte zo skvelej knižky Môj bláznivý rozprávkový svet. Martina zároveň o tejto hre napísala, že ju asi baví aj viac než všetky ostatné pravdepodobne práve kvôli neobyčajným ilustráciám.

Kartová hra Rallye od KidsWorld. Ilustroval Tom Schamp.
Kliknite si.

Autíčko na balónový pohon

Čože?

Áno!

Legorent v tomto týždni siahol po famóznom návode na Lego autíčko, ktoré si po poskladaní doplníte obyčajným balónikom a ono … vyštartuje.

Okrem toho medzi tohtotýždňovými návodmi nájdete aj jeden na historický vláčik, jeden na ruské terénne autisko (vraj s krabím riadením), čiže založte klobúky, vyložte lego škatule a hor sa do toho!

Vláčik a autá poskladané z Lega.
Kliknite si.

Ešte sa hráme aj tu

Má vaša rodinka rada iné hranie? V tom prípade si vyberte spomedzi našich blogerov to, čo vám doma sedí najviac.

  • Montessori Kids v každom týždni Prečítaného leta vypúšťa najrozličnejšie experimenty spolu so materiálmi na stiahnutie.
  • Adamkovo ihrisko a Haravara robia doma so svojimi škôlkármi a čerstvými školákmi aktivity od úplne jednoduchých bez príprav až po parádne sofistikované.
  • Inas Little Studio sa zameriava na výtvarné tvorenie s deťmi (a často aj dospelými).
  • Mum Made Homeschool zase skúša čo všetko sa dá s trochu staršími deťmi (už aj školákmi), aby ste sa spolu učili o svete, no mali pritom kopu švandy.
  • A potom je tu ešte aj každotýždňový recept od Lucie z Do poslednej omrvinky, ktorý nájdete v našej ňuňu brožúrke a takisto tuto na blogu v sekcii S deťmi v kuchyni.

Majte pekný cestovací týždeň.