Chrobáčiky z Lega a komáre k tomu

Prečítané leto je o tom, aby hlavičky našich detí neprestali cez leto rásť, ale zároveň aby si leto s nami veľmi dobre užili. Na toto sú stolové spoločenské hry ako stvorené: všetci sa na nich riadne vybláznite a pritom sa na pozadí dejú procesy, ktoré si nikto ani nevšimne. To je to najlepšie učenie!

Práve preto Martina a Kids World už tretí rok za sebou prinášajú na každý týždeň recenzie rodinných hier od firmy Djeco: občas pre menších, občas pre väčších, no vždy pre všetkých pohromade. A práve preto s nami už tretí rok ide aj Legorent, ktorý má zase pripravené šialenosti neuveriteľné z Lega vyrobiteľné. Lego je totiž najmilovanejšia hračka od najmenších po starých rodičov. Je to tiež geometria, priestorové uvažovanie, tvorivosť, koordinácia ruky a oka…kadečo. A ešte aj posilňovanie rodičovskej lásky k potomkovi, keď v noci na jeden zabudnutý Lego dielik stúpite.

Takže vás pozývame hrať sa. Chrobáčikový týždeň nás baví! 

Komár? Plesk!

Parádnu hmyziu srandičku si pripravili KidsWorld s Martinou. V tohtotýždňovej postrehovej hre sa totiž plieska po komároch, včielkam sa núka nektár, a pravidlá veľmi rýchlo pochopia aj drobci. Určite si nenechajte ujsť hru Mosquito, teda Komár.

Postrehová hra Mosquito pre deti od 5 do 99 rokov
No ale kliknite si!

Hmyzoši z Lega

Lego kocky sú ako stvorené pre hmyz. Presvedčí vás o tom tohtotýždňová nádielka našich kamošov z Legorentu. Včely a muchy (a pozor na správne počty nôh), a k tomu dokonca aj mechanická Lego kvetinka. Ozajsky mechanická! Veľmi sa vám budú páčiť.

No ale kliknite si!

Ešte sa hráme aj tu

Má vaša rodinka rada iné hranie? V tom prípade si vyberte spomedzi našich blogerov to, čo vám doma sedí najviac.

  • Montessori Kids v každom týždni Prečítaného leta vypúšťa najrozličnejšie experimenty a poznávačaky spolu so materiálmi na stiahnutie.
  • Adamkovo ihrisko a Haravara robia doma so svojimi škôlkármi a čerstvými školákmi aktivity od úplne jednoduchých bez príprav až po parádne sofistikované.
  • Inas Little Studio sa zameriava na výtvarné tvorenie s deťmi (a často aj dospelými).
  • Mum Made Homeschool zase skúša čo všetko sa dá s trochu staršími deťmi (už aj školákmi), aby ste sa spolu učili o svete, no mali pritom kopu švandy.
  • A potom je tu ešte aj každotýždňový recept od Lucie z Do poslednej omrvinky, ktorý nájdete v našej ňuňu brožúrke a takisto tuto na blogu v sekcii S deťmi v kuchyni.

Vyberte si teda to, čo vás baví najviac a dobre si to užite.