Dobrú noc

Prečítané leto je o tom, aby hlavičky našich detí neprestali cez leto rásť, ale zároveň aby si leto s nami veľmi dobre užili. Na toto sú stolové spoločenské hry ako stvorené: všetci sa na nich riadne vybláznite a pritom sa na pozadí dejú procesy, ktoré si nikto ani nevšimne. To je to najlepšie učenie!

Práve preto Martina a Kids World už tretí rok za sebou prinášajú na každý týždeň recenzie rodinných hier od firmy Djeco: občas pre menších, občas pre väčších, no vždy pre všetkých pohromade. A práve preto s nami už tretí rok ide aj Legorent, ktorý má zase pripravené šialenosti neuveriteľné z Lega vyrobiteľné. Lego je totiž najmilovanejšia hračka od najmenších po starých rodičov. Je to tiež geometria, priestorové uvažovanie, tvorivosť, koordinácia ruky a oka…kadečo. A ešte aj posilňovanie rodičovskej lásky k potomkovi, keď v noci na jeden zabudnutý Lego dielik stúpite.

V tomto týždni sa uložíme na sladký spánok.

Aby sa v Lego domčekoch dobre spalo

Naši kamoši z Legorentu sa týždňa o spánku chopili ako praví legozávisláci – pustili sa do premakaných miniatúrnych domčekov. Pripravili pohodlné spálne s nočnými lampami, k tomu obývačku, v ktorej sa pri knižke či telke výborne zaspáva … no a samozrejme wecko, na ktorom sa pred spaním treba poriadne vycikať. :) Nájdete si tam ozaj všetko čo potrebujete pre vaše skladacie chvíľky.

Kliknite si pre viac skladacích videí.

Pred spaním najprv poriadne vymojkať

Pred spaním vymojkať! Tento princíp nájdete za rozkošnou hrou, ktorú pre vás na tento týždeň vybrala Martina a KidsWorld. Je určená na čas pred spaním. Máte sa v nej s deťmi striedavo objímať, štekliť, pusinkovať sa alebo si spievať. Celé dohromady je to jedna veľká nežnosť v škatuľke, takže neváhajte po nej siahnuť. Nižšie sa dozviete viac.

Hra Božteky na dobrú noc pre deti od troch rokov.
Kliknite si.

Ešte sa hráme aj tu

Má vaša rodinka rada iné hranie? V tom prípade si vyberte spomedzi našich blogerov to, čo vám doma sedí najviac.

  • Montessori Kids v každom týždni Prečítaného leta vypúšťa najrozličnejšie experimenty a poznávačaky spolu so materiálmi na stiahnutie.
  • Adamkovo ihrisko a Haravara robia doma so svojimi škôlkármi a čerstvými školákmi aktivity od úplne jednoduchých bez príprav až po parádne sofistikované.
  • Inas Little Studio sa zameriava na výtvarné tvorenie s deťmi (a často aj dospelými).
  • Mum Made Homeschool zase skúša čo všetko sa dá s trochu staršími deťmi (už aj školákmi), aby ste sa spolu učili o svete, no mali pritom kopu švandy.
  • A potom je tu ešte aj každotýždňový recept od Lucie z Do poslednej omrvinky, ktorý nájdete v našej ňuňu brožúrke a takisto tuto na blogu v sekcii S deťmi v kuchyni.

Tieto posledné dva týždne prázdnin nech sú u vás doma extra osviežujúce. Majte sa dobre!