Čo sa nám to vyliahlo?

Prečítané leto je o tom, aby hlavičky našich detí neprestali cez leto rásť, ale zároveň aby si leto s nami veľmi dobre užili. Na toto sú stolové spoločenské hry ako stvorené: všetci sa na nich riadne vybláznite a pritom sa na pozadí dejú procesy, ktoré si nikto ani nevšimne. To je to najlepšie učenie!

Práve preto Martina a Kids World už tretí rok za sebou prinášajú na každý týždeň recenzie rodinných hier od firmy Djeco: občas pre menších, občas pre väčších, no vždy pre všetkých pohromade. A práve preto s nami už tretí rok ide aj Legorent, ktorý má zase pripravené šialenosti neuveriteľné z Lega vyrobiteľné. Lego je totiž najmilovanejšia hračka od najmenších po starých rodičov. Je to tiež geometria, priestorové uvažovanie, tvorivosť, koordinácia ruky a oka…kadečo. A ešte aj posilňovanie rodičovskej lásky k potomkovi, keď v noci na jeden zabudnutý Lego dielik stúpite.

Takže vás pozývame hrať sa, a v tomto týždni extra sladko! 

Ako sa hrať na rodinu a zároveň bez hádok

KidsWorld nám na tento týždeň s Martinou pripravili jednu ozaj skvelú kartovú hru. Totiž, táto je kooperatívna – čo znamená, že čím viac navzájom spolupracujete, tým skôr sa dopracujete k lepšiemu výsledku a tým väčšie sú šance, že vás nezožerie vlk! Na prvý pohľad vyzerá fantasticky – ja už vidím svoje deti ako sa na rozdiel od kvarteta rozprávajú aj po ukončení hry, nie iba počas nej.

Kliknite si!

Ultrachutné Lego mláďatká

Legorent pre tento týždeň pripravil ozaj chutnú Lego nádielku: ňuňu zvieratká! A ako každý týždeň, aj v tomto týždni majú čosi pre väčšie deti a čosi pre prckov. No a prckom sa tohtotýždňový nápad bude páčiť preveľmi – lego kúpeľ. A zároveň s kopou rodičovských skúsenosti odporúčajú aj nasledovné:

"V prípade dieťaťa, ktoré vstalo ráno zlou nohou a je umrnčané, odporúčame Lego kúpeľ zaradiť pokojne ešte pred obedom."

Kliknite si!

Ešte sa hráme aj tu

Má vaša rodinka rada iné hranie? V tom prípade si vyberte spomedzi našich blogerov to, čo vám doma sedí najviac.

  • Montessori Kids v každom týždni Prečítaného leta vypúšťa najrozličnejšie experimenty a poznávačaky spolu so materiálmi na stiahnutie.
  • Adamkovo ihrisko a Haravara robia doma so svojimi škôlkármi a čerstvými školákmi aktivity od úplne jednoduchých bez príprav až po parádne sofistikované.
  • Inas Little Studio sa zameriava na výtvarné tvorenie s deťmi (a často aj dospelými).
  • Mum Made Homeschool zase skúša čo všetko sa dá s trochu staršími deťmi (už aj školákmi), aby ste sa spolu učili o svete, no mali pritom kopu švandy.
  • A potom je tu ešte aj každotýždňový recept od Lucie z Do poslednej omrvinky, ktorý nájdete v našej ňuňu brožúrke a takisto tuto na blogu v sekcii S deťmi v kuchyni.

Pamätajte však, že stačí pomalinky. Veď je leto. Vyberte si to, čo vašu rodinku teší najviac a užite si to.