Lego a Djeco hrátky s vodou

Prečítané leto je o tom, aby hlavičky našich detí neprestali cez leto rásť, ale zároveň aby si leto s nami veľmi dobre užili. Na toto sú stolové spoločenské hry ako stvorené: všetci sa na nich riadne vybláznite a pritom sa na pozadí dejú procesy, ktoré si nikto ani nevšimne. To je to najlepšie učenie!

Práve preto Martina a Kids World už tretí rok za sebou prinášajú na každý týždeň recenzie rodinných hier od firmy Djeco: občas pre menších, občas pre väčších, no vždy pre všetkých pohromade. A práve preto s nami už tretí rok ide aj Legorent, ktorý má zase pripravené šialenosti neuveriteľné z Lega vyrobiteľné. Lego je totiž najmilovanejšia hračka od najmenších po starých rodičov. Je to tiež geometria, priestorové uvažovanie, tvorivosť, koordinácia ruky a oka…kadečo. A ešte aj posilňovanie rodičovskej lásky k potomkovi, keď v noci na jeden zabudnutý Lego dielik stúpite.

Takže vás pozývame hrať sa! 

Kartová bitka, ktorá sa hrá priamo vo vani

Martina a KidsWorld pre tento týždeň vybrali kartovú hru, ktorú môžete hrať priamo vo vode. A ak nie priamo vo vani, rozliata melónová limonáda jej neublíži! Ako vidíte, Martina ako mama malých detí tiež vie, čo potrebujú rodičia. 🙂

Lego rybičky, šups do Lego akvárka

Od Legorentu sme tu už mali kadečo: bublinkujúcich robotov, vodné diela a aj DUPLO rybičky. Rok 2019 otvárajú tropickými rybkami a Lego žralokmi. Legorent rodinka mimochodom robí vlastné skladacie videá, takže všetky prsty a kocky sú skutočné a tam Lego sa skladá pomedzi dve ozajsky malé deti.

Kliknite si!

Ešte sa hráme aj tu

Má vaša rodinka rada iné hranie? V tom prípade si vyberte spomedzi našich blogerov to, čo vám doma sedí najviac.

  • Montessori Kids v každom týždni Prečítaného leta vypúšťa najrozličnejšie experimenty a poznávačaky spolu s parádnymi materiálmi na stiahnutie.
  • Adamkovo ihrisko a Haravara robia doma so svojimi škôlkármi a čerstvými školákmi aktivity od úplne jednoduchých bez príprav až po parádne sofistikované.
  • Inas Little Studio sa zameriava na výtvarné tvorenie s deťmi (a často aj dospelými).
  • Mum Made Homeschool zase skúša čo všetko sa dá s trochu staršími deťmi (už aj školákmi), aby ste sa spolu učili o svete, no mali pritom kopu švandy.
  • A potom je tu ešte aj každotýždňový recept od Lucie z Do poslednej omrvinky, ktorý nájdete v našej ňuňu brožúrke.

Pamätajte, netreba robiť FŠETKO. Vyberte si to, čo vašu rodinku teší najviac, a veľakrát stačí ak je toho aj málo. Hlavne spolu. A v pokoji.