Vychladený cheesecake na letné večery

Pustite deti do kuchyne, matika im pôjde lepšie. Veď sa len zamyslite: rátate počet lyžíc múky a cukru („…jedeeen, dvaaa“), učíte sa deliť („Iba pol lyžičky, dievčatko, iba pol, jaj“), na váhe spoznávate veličizné čísla („Aha, táto jednotka s dvomi nulami je sto, toto je dvesto, …“) a keď tínedžerom dáte spraviť sladkokyslý nálev na uhorky, hneď zistia aké praktické pre život je orientovať sa v percentách. Áno, má to všetko aj svoje riziká, ale s nimi je lepšie než bez nich (aj bez rizík a aj bez detí).

Avšak deti v kuchyni znamená aj veľa cvičenia pre malé prsty, veľa sústredenia, koordináciu ruky a oka. Dokonca je v príprave jedla aj porozumenie postupnosti, teda, že najprv musíme spraviť krok jeden, až po ňom sa môžeme posunúť ďalej.

Zo všetkého najviac sa deti v kuchyni učia trpezlivo čakať na veľký koniec. A to je veru veľmi dôležítá lekcia do života. Práve preto v Prečítanom lete 2019 máme na každý týždeň jeden recept na spoločnú prípravu s deťmi.

Potrebujete

Na keksíkový základ:

20 ks Oreo keksov (Podľa slov autorky receptu ich môžete nahradiť Indiánkami či čokoládovými esíčkami. Ak ale použijete keksy bez krémovej náplne, je možné, že budú potrebovať viac tekutiny, aby sa základ nedrobil. Buďte pripravení použiť viac masla alebo spokojne aj trochu vody.) 

40 g roztopeného masla

Na čokoládovú vrstvu:

100 g práškového cukru (alebo aj menej, ak máte radi menej sladké)

125 ml šľahačkovej smotany

150 g 70-percentnej čokolády, roztopenej

200 g krémového syra (Lučina, Philadelphia alebo nátierkového masla)

Na polevu:

120 g horkej čokolády

200 ml šľahačkovej smotany

lyžica masla

Ako na to:

Keksy rozdrvte na drobno. Môžete ich zabaliť do čistej utierky či vrecúška a potom to spolu s deťmi riadne popučiť tĺčikom na mäso.

Roztopte maslo a nechajte deti zmiešať ho s rozdrvenými keksami. Hmotu spoločne natlačte na dno tortovej formy a odložte do chladničky stuhnúť.

Krémový syr nechajte deti rozmiešať s cukrom do hladka. Vy potom opatrne vmiešajte roztopenú čokoládu a nakoniec aj vyšľahanú šľahačku. Pozor, všetci budú chcieť ochutnávať! 

Ochráňte čokokrém vlastným telom, bleskovo ho rozotrite na keksíkový základ a schovajte do chladničky stuhnúť aspoň na hodinu.

Ak vám z cheesecaku nikto predčasne neodje, na záver opatrne zohrejte pohár šľahačkovej smotany tak, aby nezovrela, roztopte v nej 120 gramov čokolády a nakoniec vmiešajte lyžičku masla. Vznikne nádherná čokoládová poleva. Je však celkom dobre možné, že sa väčšina z nej zje ešte pred vyliatím na cheesecake. Varovali sme vás!

A kým čakáte na svoju porciu, možno vám deti pomôžu trochu upratať. Odmenou im bude parádny čokočíz!

___

Za recept ďakujeme Lucii z blogu Do poslednej omrvinky.sk.

Za fotografie ďakujeme Marekovi z Lavju.ooo.