Krupicová kaša s nevšedným koncom

Pustite deti do kuchyne, matika im pôjde lepšie. Veď sa len zamyslite: rátate počet lyžíc múky a cukru („…jedeeen, dvaaa“), učíte sa deliť („Iba pol lyžičky, dievčatko, iba pol, jaj“), na váhe spoznávate veličizné čísla („Aha, táto jednotka s dvomi nulami je sto, toto je dvesto, …“) a keď tínedžerom dáte spraviť sladkokyslý nálev na uhorky, hneď zistia aké praktické pre život je orientovať sa v percentách. Áno, má to všetko aj svoje riziká, ale s nimi je lepšie než bez nich (aj bez rizík a aj bez detí).

Avšak deti v kuchyni znamená aj veľa cvičenia pre malé prsty, veľa sústredenia, koordináciu ruky a oka. Dokonca je v príprave jedla aj porozumenie postupnosti, teda, že najprv musíme spraviť krok jeden, až po ňom sa môžeme posunúť ďalej.

Zo všetkého najviac sa deti v kuchyni učia trpezlivo čakať na veľký koniec. A to je veru veľmi dôležítá lekcia do života. Práve preto v Prečítanom lete 2019 máme na každý týždeň jeden recept na spoločnú prípravu s deťmi.

Potrebujete

Na kašu:

jedno až tri deti v pyžamku
60 g krupice
400 ml mlieka
50 g čokolády (bielej, mliečnej, horkej, vianočnej)
1 – 2 PL medu
2 plátky masla
štipka soli
vanilkový lusk (voliteľné)

Na pyré:

1 hrnček malín (alebo iného letného ovocia, napr. jahody, čučoriedky, marhule, broskyne či hrušky)
1 PL medu
1 ČL citrónovej šťavy (voliteľné)

A jedného dinosaura, pravdaže.

Ako na to

Kým vám deti správne odmerajú 400 ml mlieka, vy z vanilkového lusku vyškriabte dužinu a spolu s luskom ju vložte do mlieka ochuteného štipkou soli. Mlieko občas potrebuje zamiešať, až kým nezovrie. Toto znovu nechajte na deti. Potom z mlieka vanilkový lusk vyberte, aby vám deti mohli pomaly (či rýchlo) vsypať krupicu. 

 

 

Nechajte deti čokoládu nalámať na kúsky (je možné, že vám z nej počas toho trochu ubudne).

Keď mlieko zhustne, čerstvo nalámanú čokoládu v ňom nechajte rozpustiť. Pridajte aj kúsok masla, ktoré kašu zjemní. Podľa potreby kašu ešte môžete dochutiť medom. Potom ju vylejte do pudingových formičiek a s použitím všetkej pevnej vôle nechajte vychladnúť aspon na dve hodiny. 

Pred podávaním si pripravte pyré: ovocie rozmixujte s medom a citrónovou šťavou a prípadne aj prepasírujte cez sitko, aby ste odstránili zrniečka.

Na záver sa zhromaždite okolo stola a sledujte ako vychladnutá kaša pomaly vykĺzne z formičiek. Zalejte ju ovocím a môžete sa do nej pustiť. 

A prípadne si dajte aj druhú porciu.

Za recept ďakujeme Lucii z blogu Do poslednej omrvinky.sk.

Za fotografie ďakujeme Marekovi z Lavju.ooo.