Melónová limča na rozpálený balkón

Pustite deti do kuchyne, matika im pôjde lepšie. Veď sa len zamyslite: rátate počet lyžíc múky a cukru („…jedeeen, dvaaa“), učíte sa deliť („Iba pol lyžičky, dievčatko, iba pol, jaj“), na váhe spoznávate veličizné čísla („Aha, táto jednotka s dvomi nulami je sto, toto je dvesto, …“) a keď tínedžerom dáte spraviť sladkokyslý nálev na uhorky, hneď zistia aké praktické pre život je orientovať sa v percentách. Áno, má to všetko aj svoje riziká, ale s nimi je lepšie než bez nich (aj bez rizík a aj bez detí).

Avšak deti v kuchyni znamená aj veľa cvičenia pre malé prsty, veľa sústredenia, koordináciu ruky a oka. Dokonca je v príprave jedla aj porozumenie postupnosti, teda, že najprv musíme spraviť krok jeden, až po ňom sa môžeme posunúť ďalej.

Zo všetkého najviac sa deti v kuchyni učia trpezlivo čakať na veľký koniec. A to je veru veľmi dôležítá lekcia do života. Práve preto v Prečítanom lete 2019 máme na každý týždeň jeden recept na spoločnú prípravu s deťmi.

Melónová limča na rozpálený balkón

Potrebujete:

  • 1 až 3 deti ako z katalógu (myslíme samozrejme tie vaše)
  • 600 g dužiny z červeného melóna, očistenej od jadierok a nakrájanej na kocky
  • šťavu z jedného citrona čerstvo vyžmýkanú malými prstami
  • asi 2 ČL zázvoru nastrúhaného najemno
  • 4 PL medu
  • vodu podľa potreby

Nezabudnite, pravdaže, ochutnať citrón.

Ako na to:

Potom, čo vaše deti melón poctivo a opatrne vyčistili od jadierok a potom, čo melón nožíkmi (alebo hoci aj nanukovými paličkami) nakrájali na menšie dieliky, vložte ho spolu s ostatnými surovinami do stolného mixéra. Rozmixujte všetko do hladka. Alebo doprajte vášmu prckovi zmyslový zážitok a nechajte ho rozpučiť melón rukami. 

Potom podľa potreby dolejte vodu, doplňte medom alebo citrónom. Okúpte prcka, prípadne dajte prať či pozmývajte kuchyňu. Avšak treba hneď povedať, že ak hoci aj malým deťom dáte skutočne dôležitú prácu, prekvapia vás tým ako sústredene a opatrne dokážu pracovať. 

Nalejte do pohárov, doplňte ľadom a šup na balkón. Blahoželáme, zvládli ste to!

___

Za recept ďakujeme Lucii z blogu Do poslednej omrvinky.sk.

Za fotografie ďakujeme Marekovi z Lavju.ooo.