Rozprávková hrianka na sobotné ráno

Pustite deti do kuchyne, matika im pôjde lepšie. Veď sa len zamyslite: rátate počet lyžíc múky a cukru („…jedeeen, dvaaa“), učíte sa deliť („Iba pol lyžičky, dievčatko, iba pol, jaj“), na váhe spoznávate veličizné čísla („Aha, táto jednotka s dvomi nulami je sto, toto je dvesto, …“) a keď tínedžerom dáte spraviť sladkokyslý nálev na uhorky, hneď zistia aké praktické pre život je orientovať sa v percentách. Áno, má to všetko aj svoje riziká, ale s nimi je lepšie než bez nich (aj bez rizík a aj bez detí).

Avšak deti v kuchyni znamená aj veľa cvičenia pre malé prsty, veľa sústredenia, koordináciu ruky a oka. Dokonca je v príprave jedla aj porozumenie postupnosti, teda, že najprv musíme spraviť krok jeden, až po ňom sa môžeme posunúť ďalej.

Zo všetkého najviac sa deti v kuchyni učia trpezlivo čakať na veľký koniec. A to je veru veľmi dôležítá lekcia do života. Práve preto v Prečítanom lete 2019 máme na každý týždeň jeden recept na spoločnú prípravu s deťmi.

Rozprávková hrianka na sobotné ráno

Potrebujete

50 g medu (tekutého, ale pokojne aj skryštalizovaného)
50 g zmäknutého masla
štipka škorice
a hrianky alebo nakrájaná vianočka

Na ozdobenie lupene jedlých kvetov (kapucínka, fialky, ruže, sedmokrásky, ďateliny).

Ako na to

Maslo si nechajte na pulte celú noc, aby vám zmäklo a aby ste si tým ušetrili prácu ráno.

Tyčovým mixérom ho potom vymiešajte s medom a škoricou a natrite ho vo vami obľúbenej vrstve na hrianku alebo vianočku.

Môžete ho hneď ozdobiť lupienkami jedlých kvetov. 

A papáme! 

Ak si na jedlé kvety netrúfate, tak si iba sadnite na balkón či terasu, pozorujte letný hmyz a pozdravte každú jednu včelu, ktorá okolo vás preletí. Ešte šťastie, že ich stále máme. 

___

Za recept ďakujeme Lucii z blogu Do poslednej omrvinky.sk.

Za fotografie ďakujeme Marekovi z Lavju.ooo.