Topaci sa snehuliaci a dúha z Lega

Prečítané leto je o tom, aby hlavičky našich detí neprestali cez leto rásť, ale zároveň aby si leto s nami veľmi dobre užili. Na toto sú stolové spoločenské hry ako stvorené: všetci sa na nich riadne vybláznite a pritom sa na pozadí dejú procesy, ktoré si nikto ani nevšimne. To je to najlepšie učenie!

Práve preto Martina a Kids World už tretí rok za sebou prinášajú na každý týždeň recenzie rodinných hier od firmy Djeco: občas pre menších, občas pre väčších, no vždy pre všetkých pohromade. A práve preto s nami už tretí rok ide aj Legorent, ktorý má zase pripravené šialenosti neuveriteľné z Lega vyrobiteľné. Lego je totiž najmilovanejšia hračka od najmenších po starých rodičov. Je to tiež geometria, priestorové uvažovanie, tvorivosť, koordinácia ruky a oka…kadečo. A ešte aj posilňovanie rodičovskej lásky k potomkovi, keď v noci na jeden zabudnutý Lego dielik stúpite.

Takže do počasia, kamaráti!

Lego dúha

Ha! Vraj sme našich kamošov z Legorentu témou o počasí poriadne potrápili. No ale parádne sa vynašli. Vymysleli úlohu, ktorá vraj na prvý pohľad vyzerá veľmi jednoducho, ale v skutočnosti vás môže potrápiť. Skúsite dúhu z kociek Duplo? Alebo sofistikované stavby, avšak iba v jednej farbe dúhy? Aleboooo dokonca …. veterná elektráreň zo série Lego Expert?

Dúha z lega
No ale šup! Klikajte.

Snehuliaci ako stvorení na august

Martina a KidsWorld nám pre tento týždeň pripravili snehuliakov. Snehuliakov! Na august roku 2019 ako stvorené, nakoniec, počas tohto leta bolo zatiaľ iba veľmi málo leta (no zato ostatných ročných období máme nemálo). Ide o kooperatívnu hru, v ktorej všetci spolu skúšate čo najskôr presnúť snehuliakov z jedného brehu na druhý. Hrozia vám pritom mnohé prekážky, a roztápajúce sa kryhy sú iba jednou z nich. 

kooperatívna hra Snehuliaci pre deti od 3 do 10 rokov.
Kliknite si pre viac info o Snehuliakoch.

Ešte sa hráme aj tu

Má vaša rodinka rada iné hranie? V tom prípade si vyberte spomedzi našich blogerov to, čo vám doma sedí najviac.

  • Montessori Kids v každom týždni Prečítaného leta vypúšťa najrozličnejšie experimenty a poznávačaky spolu so materiálmi na stiahnutie.
  • Adamkovo ihrisko a Haravara robia doma so svojimi škôlkármi a čerstvými školákmi aktivity od úplne jednoduchých bez príprav až po parádne sofistikované.
  • Inas Little Studio sa zameriava na výtvarné tvorenie s deťmi (a často aj dospelými).
  • Mum Made Homeschool zase skúša čo všetko sa dá s trochu staršími deťmi (už aj školákmi), aby ste sa spolu učili o svete, no mali pritom kopu švandy.
  • A potom je tu ešte aj každotýždňový recept od Lucie z Do poslednej omrvinky, ktorý nájdete v našej ňuňu brožúrke a takisto tuto na blogu v sekcii S deťmi v kuchyni.

Majte pekný týždeň.